5 mýtů týkajících se hliníkových oken

Hliníková okna v současné době patří mezi jakousi klasiku a volí se poměrně často stejně jako plastová. Přesto se mnozí lidé obávají hliníku jako materiálu, který přece jenom není až tolik prověřený, jako je tomu u plastu. Skutečnost je navíc taková, že o hliníkových oknech a dveřích koluje hlavně na internetu spousta mýtů. Většinou se skutečně jedná o nepravdy nebo nanejvýš polopravdy. My se v následujících řádcích zaměříme na 5 nejčastěji uváděných mýtů, jež se hliníkových oken týkají, a samozřejmě je vyvrátíme.

Nejsou až tolik odolná a rozměrově se nepřizpůsobí

Rezistence vůči větru i dešti je u hliníkových oken na vysoké úrovni. Není nutné se obávat ani vniku vlhkosti, ani snížené tepelné izolace. Co se týká rozměrů, opak je pravdou. Hliníková okna lze integrovat do jakéhokoli stavebního otvoru. Hliníková konstrukce je dokonce doporučována do míst, kde jsou zapotřebí velké prosklené plochy. Dokáže totiž unést mnohem větší okenní tabule. Ani po dlouhých letech nedochází k deformaci těchto oken vlivem prohýbání.

Působí obyčejně

Naprostý nesmysl. Hliník je luxusním materiálem, který má stoprocentně co nabídnout. Designově se hodí k jakékoli fasádě a stejně tak dobře vypadá i v interiéru. S moderní architekturou je zkrátka a jednoduše pevně spjatý.

Propustí málo světla

Naopak. Rámy jsou tenčí, takže se není třeba absence světla obávat! Dokonce i malé hliníkové střešní světlíky dokážou vykouzlit v podkrovních místnostech dostatek přirozeného slunečního světla.

Hliník není ekologický

Ale je! Jedná se o jednoduše recyklovatelný materiál. Výroba oken i dveří tedy probíhá v souladu se všemi ekologickými normami.

Minimální bezpečnost

V některých médiích se píše o tom, že plastová okna jsou bytelnější a i zloději se přes ně jen tak nedostanou. Vypáčit hliníkové dveře nebo okna je přitom mnohem složitější. Okna i dveřní výplně totiž přesně zapadají do konstrukce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *