Vyžití pro všechny generace

Dětská hřiště nemusejí znamenat jen obyčejnou skluzavku, pískoviště a maximálně jednu houpačku. Rozvíjí dětskou motoriku, fantazii. Pomáhají ke zrodu prvních velkých přátelství. A hlavně udržují děti venku mimo počítače a tablety. Stále ale existují místa, kde žádné takové vyžití není. Hřiště navíc nemusí být nutně pouze pro malé děti. Mohou ho využít i dospělí jako venkovní posilovnu nebo mládež pro své vlastní vyžití. V každém případě musí jít o prostor dostatečně bezpečný pro všechny.

Dětský svět se musí podporovat

Dětské hřiště Berliner Seilfabrik může být tematicky zaměřené, hlavně by mělo být multifunkční, aby se zabavily všechny věkové kategorie. Pro nejmenší jsou k sehnání nejrůznější prolézačky, houpadla, kde se děti houpou samy nebo ve dvou. A samozřejmě nesmí chybět skluzavky různých druhů a kolotoče. Velmi populární jsou i dětské domečky, které se dají instalovat nejen ven, ale i do interiérových heren. Pro starší děti 5 až 12 let mohou hřiště obsahovat komplexní systém prolézaček s atrakcemi určenými této věkové skupině. K dostání jsou různé vodní a pískové stoly. Součástí moderních hřišť jsou i šplhací herní prvky či horolezecká stěna.

Hřiště pro každého

Novým a správným směrem uvažování je hřiště multifunkční. Aby našlo uplatnění pro všechny, aby se plně využil veřejný prostor. U nových hřišť proto bývá zvykem zakomponovat tam i prvky pro dospělé. Často v podobě venkovního fitness, kam mohou nejen pravidelní sportovci, ale každý, kdo se chce protáhnout. Také se setkáte s víceúčelovými rámy, které procvičí každý sval vašeho těla jen díky využití vlastní váhy.

Zábava i relaxace

Nutností je samozřejmě městský mobiliář pro pohodlí všech návštěvníků. Ať už jde o lavičky, stoly, stojany na kola a odpadkové koše nebo vyšší úroveň, jako jsou grily, altánky, popelníky apod. Pobývání venku může mít i takovou podobu. Jde to elegantně, s nápadem a smyslem pro bezpečnost. Zkrátka aby všichni byli spokojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *