Tryskání a pískování systémem TORBO: Vysoce efektivní, šetrné a univerzální

Technologie tryskání zvlhčeným abrazivem není mezi odbornou veřejností známá tak jako vysokotlaký paprsek, tryskání pod vodní clonou a bezprašné tryskání s odsáváním, ale právě oproti těmto metodám nabízí několik podstatných výhod. Německá firma torbo ENGINEERING KEIZERS GmbH si ji patentovala již v roce 1984 a v současné době se přístroje využívají ve více než 50 státech na celém světě. Několik desítek zařízení je také v České republice.

Kde se zařízení TORBO používá?

Tryskání a pískování povrchů nachází uplatnění napříč různými odvětvími. Kromě průmyslu také v soukromém sektoru, respektive při čištění a odstraňování nežádoucích prvků z různých povrchů (fasády, cihlové zdivo a další). V oblasti stavebnictví se přístroje uplatňují při opravách a rekonstrukcích. Především pak tam, kde konstrukci nelze rozebrat a přepravit ji na specializované pracoviště.

Jaké jsou jeho největší výhody?

Zatímco v případě klasického pískování práci komplikuje vysoká prašnost, systémy TORBO produkují oproti vysokotlakému vodnímu paprsku a tryskání pod vodní clonou až o 95 % méně prachu. Zařízení funguje na principu unášení směsi (80 % abraziva, 20 % vody) proudem tlakového vzduchu proti otryskávané ploše.

Nízkou prašností však výčet výhod systémů TORBO nekončí. Oproti klasickému pískování a tryskání stojí za zmínku také nezávislost na externích médiích (voda, elektřina). Mobilní pískování lze využít i v místech, na která by se jiná zařízení nedostala.

Systémy TORBO jsou ekonomické, a přesto vysoce výkonné. Využívají se také při čištění savých povrchů od graffiti. Jedná z mála českých společností, která zařízení využívá, je pražská firma AXIOM REAL. Nabízí komplexní čistící služby a působí po celé republice. Více informací najdete na www.ars.cz.

One thought on “Tryskání a pískování systémem TORBO: Vysoce efektivní, šetrné a univerzální

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *