Svěřte byt odborníkům na krátkodobý nájem a vydělávejte

Investice do nemovitosti patří ke stabilním zdrojům příjmu. Tedy aspoň v případě, že nemáte problém sehnat nájemce. Podařilo se vám domluvit se s někým a sepsat smlouvu na pár let? Určitě je to úspěch, ale s krátkodobým pronájmem byste mohli vydělávat mnohem více. Přesněji asi o 7 % p. a.

Krátkodobý nájem využívají zejména turisté a lidé mířící do města za pracovními záležitostmi. Jsou to vděční nájemníci. Jelikož se celý den pohybují venku, málokdy se stane, že by v bytě něco poškodili. Vždyť se sem chodí prakticky jen vyspat.

Není s krátkodobým nájmem příliš starostí?

Ano, daleko více než když sepíšete smlouvu s jedním nájemcem na několik let. První problém spočívá už ve shánění nájemců. Ani byt v lukrativní lokalitě blízko centra vám ještě nezaručí stálý příliv nájemníků. Musíte vědět, kde je hledat a také čím zaujmout. Pak je potřeba se s nimi domluvit, předat jim klíče, a když odjedou, tak si byt zase zkontrolovat a uklidit jej. Nemáte na tohle všechno čas? Pak lze přenechat starosti jiným.

O byt se vám postarají odborníci

Všem, kdo mají zájem o zhodnocení nemovitosti krátkodobým pronájmem, ale nedisponují dostatkem času a energie na řešení všech formalit, se vyplatí obrátit se na odborníky. Ti za vás seženou nájemce, domluví se s nimi, postarají se o vše kolem bytu, třeba i o platbu za energie a běžné opravy. Samozřejmě si za to nechají provizi, nicméně i tak bude váš výnos stále vyšší než při dlouhodobém nájmu.

Na krátkodobý nájem se zaměřuje třeba firma Bohemian Estates. Díky široké síti kontaktů nabízí průměrně 98% obsazenost spravovaných bytů. Postarají se komplet o všechno včetně péče o hosty, úklidu, příjem pošty či kontrolu stavu bytů. Po každých nájemcích probíhá kontrola vybavení a jakékoliv způsobené škody musí nájemci uhradit, byt tedy zůstává stále v perfektním stavu. Máte-li byt v příznivé lokalitě, určitě by stálo za to krátkodobý nájem vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *