Sady háčků na háčkování jsou základem pro tvoření s přízí

Už jste četli o filozofiích severského štěstí? Hygge, lykke, fika, lagom či fredagymys – každá spočívá v něčem jiné. Obvykle se ale vždy jedná o formy různé relaxace v kombinaci s minimalistickým přístupem k životu a společenskými aktivitami. K tomu všemu patří i návrat k ručním pracím, třeba právě k pletení. Třeba hygge si nelze představit bez pletených ponožek. A nejlépe těch vlastnoručně upletených.

Ze všech severských filosofií štěstí je snad nejznámější právě dánský recept na štěstí známý jako hygge. Celá filosofie je jakýmsi návodem na severské štěstí. Zahaleni teplým háčkovaným plédem, v huňatých pletených ponožkách, s hlavou položenou na polštáři s pleteným povlakem – k tomu šálek teplého čaje, kávy nebo horké čokolády. Pojďte si uháčkovat své severské štěstí. Vždyť kvůli drahým energiím se stane znalost těchto principů dokonce nutností. V kraťasech již v zimě doma rozhodně nevydržíme.

Od musím ke chci

Naše babičky pletly, protože musely. Kdo chtěl děti a vnoučata obléct teple a hezky, musel pro to něco udělat. Na staré jehlice, háčky a bedny plné přízí si někteří z nás ještě vzpomenou. Už dávno však kvůli úklidu opustily naše domovy. Kdo se chce vrátit k této příjemné atmosféře a naučit se to, co dvě generace již nepotřebovaly, bude si muset opět pořídit sady háčků na háčkování či jehlice. Hodit se bude i ponožková pletací příze. Protože severského štěstí ani u nás bez teplých ponožek nedocílíme.

Pletení, háčkování či drhání zažívá svoji renesanci

Vrací se k nim rovněž mladší ročníky. Dokonce nejen holky, ale i kluci. Na háčkování se již nepohlíží jako na něco zastaralého. Možná trochu retro, ale právě to je v kurzu. Pojďte se připravit na světový den pletení. Ten připadá na 18. května. Kupte si přízi, jehlice, háčky a nějakou literaturu či časopisy s návody. Oslavte pak svátek kreativity tím, že se naplno vrhnete na své nové hobby. Vše potřebné pořídíte v e-shopu Propleta.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *