Bojíte se bouřky? Správně zpracovaný návrh hromosvodu vám zajistí doma naprosté bezpečí

Strach vyvolaný hromy a blesky provází lidstvo od pradávných časů. Rozlícené živly dokáží působit opravdu děsivě i na moderního člověka, který je dobře obeznámen s podstatou bouřky; nelze se proto divit, že v mnoha kulturách po tisíciletí převládaly představy o hněvu bohů a vlivu nejrůznějších temných a nepřátelských sil. Dokonce i dnes mají mnozí z bouří opravdovou hrůzu a již při prvním zahřmění se obejme iracionální hrůza. Naštěstí věda již dávno našla způsob, jak se zásahu blesku účinně bránit. Stačí ukrýt se v bezpečí budovy, na které jsou nainstalovány hromosvody.

Návrh hromosvodu a jeho realizaci je třeba svěřit profesionálům

Z nainstalovaných hromosvodů je vždy vidět střešní část a někdy i svody, návrh hromosvodu ale musí obsahovat i uzemňovací soustavu. Právě základové zemniče jsou pohledům skryté; umístěny jsou buď v základových pásech stavby nebo ve výkopu. Střešní část se zhotovuje z různých vodivých materiálů, například ze slitiny hliníku a duralu, nerezu či mědi. Od pozinkované oceli, která snadno koroduje, se upouští. Svody zajišťují svedení blesku ze střechy do základového zemniče. Návrh hromosvodu a jeho instalaci by vždy měla zajišťovat specializovaná firma, jejíž pracovníci mají náležitou kvalifikaci.

Na koho se obrátit, když potřebujete vypracovat návrh hromosvodu?

Mezi opravdové specialisty ve svém oboru patří společnost HromoElektro. Ta zajišťuje nejen realizace nových projektů a odbornou montáž, ale také opravy a rekonstrukce starších hromosvodů i veškeré potřebné revize. Disponuje i potřebnou technikou pro výškové práce včetně horolezeckého vybavení, výsuvných žebříků a zvedacích plošin. Obrátit se na ni můžete bez ohledu na to, ve které žijete lokalitě – HromoElektro působí v rámci celé České republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *