Proč i vy potřebujete posuvné dveře?

Zařizujete novou domácnost, či rekonstruujete stávající bydlení? Pozastavte se na chvíli u dveří. Možná jste o tom ani nepřemýšleli, ale není na čase klasické křídlové dveře nahradit moderní variantou? V posledních letech jsou čím dál oblíbenější dveře posuvné.

Posuvné dveře do bytu se dají sehnat v celé řadě dekorací. Mohou být skleněné, s dřevěným dekorem, potažené tapetou. Fantazii se meze nekladou, výrobci jsou schopní naplnit jakékoliv vaše designové přání. O design jde při zařizování bydlení v prvé řadě.

Jsou designově minimalistické

A to je nejspíš i důvod, proč posuvné stěny a dveře nabraly na popularitě. Působí minimalisticky, zcela jednoduše, přitom plní svůj účel. Nemusí mít ani viditelnou kliku, stačí jen malý otvor, do kterého strčíte ruku, abyste dveře lehce posunuli. Zdůrazňujeme slovo „lehce“, technologie se totiž významně posunuly.

Jednoduché otevírání i do bezbariérové domácnosti

Jestliže si pamatujete posuvné dveře z minulého století, tak na ně rychle zapomeňte. Tehdy šlo častokrát o harmonikovou konstrukci. Špatně se otevíraly a o nějakém zvukovém či teplotním těsnění se opravdu nedalo mluvit. Sloužily spíš jako vizuální oddělení místností.

Teď je vše jinak. Posuvné dveře se pohybují hladce po kolejnicích, jsou zavěšené na stěně, případně zabudované do zdi, v tomto případě zajíždí do pouzdra ve zdi. Otevřete a zavřete je snadným pohybem, zvládne to i dítě nebo osoba na vozíčku. Díky tomu jsou vhodné také do bezbariérových domácností. Velké plus pro domácnosti s dětmi také je, že nemají panty, tudíž si dítě nikdy neskřípne prst do pantů.

Skvělé utěsnění a dostatek soukromí

Kvalitně provedené posuvné dveře, jaké na českém trhu dodává například společnost Orsabac, dobře sedí, tudíž i těsní. Plnohodnotně nahradí klasické křídlové dveře, a navíc vám ušetří spoustu prostoru. Nemusíte v místnosti nechávat volný prostor na otevírání křídla. Vynikajícím řešením jsou i na toaletu, koupelnu či obecně do menších místností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *