Pro přepravky je nejlepší plast

I přesto, že v současné moderní době je možné cokoliv a kohokoliv přepravovat nejen po cestě, ale i po moři, respektive letecky, stále častěji nedorazí zboží do místa určení podle plánu.

V mnoha ohledech za to může pandemie, kvůli které jsou často blokovány přístavy a letiště, což mimo jiné znamená dlouhá zpoždění. Proto je také potřeba mít zboží na lodích dostatečně dobře uložené a uchované v dobrých podmínkách, jinak by se mohlo nenávratně poškodit.

Jsou vhodné k uložení čehokoliv

Už je to nějaký ten pátek, kdy se standardně používaly k převozu čehokoliv dřevěné bedny. Ty nejsou z principu špatné, avšak dnešním požadavkům ani náhodou nevyhovují. Minimálně hygienické normy už jsou přeci jen někde jinde. Bedny ze dřeva je prakticky nemožné relevantně umýt.

Plastové přepravky jsou na tom v tomto ohledu zcela daleko lépe. Dají se vyčistit poměrně rychle, a hlavně dostatečně. Díky tomu je možné používat je pokaždé k přepravě něčeho jiného. Nehrozím jim totiž, že by načichly.

Plast je rovněž vysoce odolnou surovinou. Nejenže vydrží docela silné nárazy, ale zároveň s léty nepodléhá zkáze. Pokud nejsou přepravky nějakým způsobem zásadně poškozeny, dají se teoreticky využívat i několik desetiletí.

Proto jsou vhodné nejen pro přepravu, ale také třeba k dlouhodobému uskladnění potravin. Jelikož jim nevadí mráz, mohou fungovat třeba i v mrazáku. Standardně je možné na ně narazit i v obchodech všeho druhu. Tam hrají prim hlavně menší klt přepravky.

Přemisťování

Zatímco ve skladištích se zboží v přepravkách distribuuje hlavně za pomocí motorových ještěrek, v obchodních řetězcích takováto praxe většinou není možná. Důvodem je nedostatek prostoru.

Místo nich se využívají speciální vozíky, jejichž obsluha je docela snadná. Tyto vozíky jsou zajímavé tím, že se dají různé modifikovat, alespoň co se koleček týče. Ty se mohou měnit podle povrchu, na kterém má být vozík používán. Někdy stačí klasika, jindy je vhodné do každého rohu podvozku namontovat otočné kolečko s brzdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *