Plovoucí podlahy si na trhu drží přední postavení

V koupelnách se používají především dlažby, v obývacích pokojích zase plovoucí podlaha a dřevěné parkety. Co se týče materiálu, každý má své přednosti, ale i úskalí. Dřevo potřebuje náležitou péči, u plovoucí podlahy je zase omezená zvuková izolace. V následujících řádcích vám však prozradíme důvody, proč spousta lidí investuje stále do plovoucí varianty i přes její některé nedostatky.

plovoucí podlahy je nezbytné počítat s tím, že nemá takovou zvukovou izolaci jako třeba koberce, ovšem na druhou stranu se chlubí hned několika výhodami.

Plovoucí podlaha je cenově přijatelným řešením

Současná nabídka je rozmanitá a vybírat si tak můžete z nepřeberného množství vzorů a druhů dřeva, ale i formátů či povrchových úprav. Samotná montáž je velice jednoduchá, dokonce ji zvládne i zručný domácí kutil, takže vám odpadnou starosti s hledáním profesionálů. Zároveň tím ušetříte nemalé peněžní prostředky, které můžete investovat do dalších interiérových prvků.

V porovnání s dřevěnými palubkami jsou plovoucí podlahy cenově přijatelnější alternativou. Cena materiálu se různí, přičemž záleží na mnoha faktorech, například tloušťce. Za 7milimetrovou plovoucí podlahu zaplatíte mnohem méně než za 10milimetrovou.

Další výhody plovoucích podlah

Plovoucí podlahy se nejenže rychle montují, ale i demontují, což vám ušetří spoustu času a práce třeba při rekonstrukci. Dále jsou kladeny menší nároky na pevnost pokladu, takže nemusíte až tak příliš řešit tento parametr jako u ostatních druhů podlahových krytin. Zapomenout nesmíme ani na jednoduchou údržbu. Pozor, nepoužívejte příliš velké množství vody, protože by se mohla podlaha časem zničit. Plovoucí podlahy prostě nemají rády permanentní vlhkost a vodu. Vhodné jsou dokonce i v případě, že plánujete podlahové vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *