Jak prodat byt nebo dům s realitkou ještě výhodněji

Prodávat nemovitost patří k poměrně náročným činnostem. Řada majitelů si neuvědomuje, co přesně je čeká, pokud začnou přemýšlet o možnostech, jak prodat byt či dům vlastními silami co nejvýhodněji. Proč se vlastně vyplatí se svěřit realitní kanceláři?

Jak prodat byt s realitkou výhodněji

Prodávat nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře vám ušetří čas i starosti. Standardně je prodej nemovitosti záležitostí i několika měsíců, protože součástí poskytovaných služeb je vstupní konzultace, zajištění vhodné prezentace a propagace, prohlídky nemovitosti, právní servis při prodeji, převod nemovitosti na nové vlastníky a následné předání. Není to tedy jen o tom najít někoho, kdo nemovitost koupí.

Během prodeje je nutné připravit nemovitost k prodeji, postarat se o její propagaci i jednat potenciálními zájemci. Současně se v průběhu prodeje mohou objevit různé problémy a nestandardní situace, se kterými si sami jednoduše neporadíte.

Běžně musejí makléři řešit například chybné zaměření staveb v katastru, případně právní vady na nemovitosti. K dispozici je v tomto směru profesionální tým specialistů, který se zaměřuje na právní problematiku nemovitostí.

Realitní kancelář navíc spolupracuje s hypotečními specialisty, proto umí kupujícímu spočítat hypotéku na zajištění výhodného financování nemovitosti. Předejte se tak tomu, že prodej se nakonec neuskuteční kvůli neschválené hypotéce.

Realitní kancelář navíc vaši nemovitost dokáže prodat výhodněji. Má totiž zkušenosti a disponuje databází reálných tržních cen. Správný odhad ceny patří k pilířům úspěšného prodeje. Realitní makléř proto bude usilovat o to, aby cenu nastavila adekvátně. Tedy ani příliš nízko, aby vás nepoškodila, a ani vysoko, protože pak by se nemovitost prodávala dlouho.

Ačkoli je tak nutné počítat s provizí, která se v průměru pohybuje okolo 5 %, pakliže tuto částku srovnáme s úsporou, která může dosáhnout až 9 %, prodej s realitní kanceláří se stále vyplatí. Navíc skutečná cena, za kterou se nemovitost prodá, může být díky vhodně zvolenému postupu ještě vyšší, takže z navýšené ceny jednoduše uhradíte provizi, získáte tak kompletní servis a dokonce vám mohou zůstat i nějaké peníze navíc.

Výhody portálu Realityno.cz

Prostřednictvím tohoto portálu je možné prodat nemovitost rychleji, spolehlivěji a výhodněji. Jak celý prodej probíhá a jaké má přednosti?

Odhad tržní ceny nemovitosti se vypracovává na základě reálných podkladů. K tomu je nutné absolvovat osobní konzultaci. Odhad ceny nemovitosti ovlivňuje řada veličin a rozhodně není možné jej spolehlivě stanovit prostřednictvím jednoduchého propočtu na dálku.

Adekvátně celkové situaci je následně navržena optimální prodejní strategie. Nemovitost se připraví k prodeji a nachystá se profesionální prezentace. Pak se začínají hledat potenciální zájemci. Portál Realityno.cz využívá databázi prověřených zájemců, kteří již mají k dispozici hotovost nebo schválenou hypotéku. Bonita vážných zájemců je dále prověřována.

Pakliže je zájemců vyšší počet, mohou se zúčastnit online aukce nemovitostí. Aukce funguje na principu přihazování k původní sumě. To umožňuje dále nemovitost prodat za výhodnější cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *