Nákup závitových kalibrů není jednoduchý. Víme, jak na něj

Jestliže sháníte různá hobby měřidla do domácnosti, většinou si bez problémů poradíte. Stačí navštívit některý z hobby marketů, anebo dokonce seženete požadovaný sortiment přímo ve vašem supermarketu. Potřebujete-li ale specifické měrky, už tak jednoduchou situaci mít nebudete! Typickým příkladem budiž kalibry. Právě tato unikátní měřidla si najdou své místo ve většině profesionálních provozů. Proč? Z jednoho prostého důvodu, měření s nimi je jednodušší a mnohem rychlejší. Podle čeho takové kalibry nakupovat? Právě na to se soustředíme v následujících řádcích.

Válečkové kalibry pro měření otvorů

Hodláte-li měřit otvor, pořiďte si spolehlivý válečkový kalibr. Jedná se v podstatě o druh trnu, který se nasadí přímo do daného otvoru. Je oboustranný. Na jednom konci se nachází správný tvar pro konkrétní rozměr a na straně druhé tvar typický pro zmetky. Jednoduchým a rychlým pohybem tak zjistíte, zdali je výrobek či obrobek tvarově správný nebo nikoliv. Žádné zdlouhavé měření nebude zapotřebí a vaše kontrolní pracoviště bude šlapat.

Kroužky a třmenové kalibry

Mezi tradiční závitové kalibry se řadí také kroužky. Jejich používání je velmi jednoduché. Prakticky se pouze nasazují na vnější závity. Tím pádem se ihned odhalí případné odchylky. Jestliže kroužek nesedí, jedná se o zmetkový kus. Práce s kroužky a třeba se třmenovými kalibry je velmi jednoduchá. Druhé jmenované jsou oboustranné a výrobek se s nimi měří naprosto jednoduše.

Vyberte si v nabídce speciality na kalibry

Pokud nevíte, kde si nakoupit potřebné kalibry, pak vězte, že výbornou volbou je eshop kalibry.cz. Provozuje jej společnost Michovský Tools. Tento tradiční výrobce a distributor kalibrů a měřidel má takřka veškerý sortiment na skladě a dodat vám jej může fakticky okamžitě. Samozřejmostí je u něj i kalibrace měřidel a nabídne taktéž poradenství se servisem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *