Kde sehnat speciální závitové kalibry?

Kontrola rozměrů hotového výrobku je v řadě firem samozřejmostí, bez níž výrobek neopustí výrobní halu. Typicky se k tomu využívají kalibry, s nimiž je ověření rozměru hračkou. Kalibrů existuje celá řada od těch klasických, třeba válečkových, po specializované. Kde se dají koupit speciální kalibry nejen na závity?

Výstupní kontrola dokáže včas odhalit zmetky. Čím dříve se přitom podaří na nějaký takový výrobek přijít, tím lépe. Pak je totiž možné včas seřídit stroje, vyměnit opotřebované nože či zkorigovat práci pracovníků na lince. Ušetří se čas i materiál, tím pádem peníze.

Kalibry různých typů

Typický kalibr má dvě strany, jednu dobrou a druhou zmetkovou. Zatímco ta zmetková by na výrobek neměla jít nasadit, ta dobrá ano. Kontrola je tedy velmi rychlá, nasazení je jednoduchý pohyb, takže nic nebrání tomu, aby byl takto zkontrolován opravdu každý výrobek. Jen je třeba mít správný kalibr.

Existují kalibry válečkové (na měření vnitřních průměrů), třmenové (ověření délky a vnějšího průměru) nebo například závitové – viz https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/. Vždy je třeba zvolit nejen správný typ, ale i rozměr. A pokud v nabídce není, dá se zhotovit na míru.

Žádný kalibr není problém

Sháníte atypický kalibr nebo speciální rozměr, který není standardně v nabídce? Společnost Michovský Tools vám ho vyrobí. Má široký sortiment kalibrů, dodává kalibry NPTFJ, UNJEF, UNJ, UNS, UN, RC, Rp, BSW a mnohé další. Nabízí kalibry s prodlouženou závitovou částí, jež jsou vhodné pro měření dlouhých závitů schovaných v otvoru. Dále například závitové kalibry s prodlouženým krčkem, ty se hodí pro závity v hlubokých otvorech. A co nemají, to vám rádi vyrobí. Sortiment si lze prohlédnout na https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/, a pokud tam nenajdete, co hledáte, neváhejte se ozvat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *