Jaká je ideální podlaha?

Koupit si podlahu není žádná levná sranda. Je potřeba zvážit nejen cenu, ale také i kvalitu nového podloží. V obou aspektech jsou na tom velmi dobře vinylové podlahy, které dnes patří k tomu nejžádanějšímu v oboru.

Různé stupně odolnosti

Podlaha, na rozdíl třeba od stropu, je extrémně zatěžovaná, a proto by měla být maximálně houževnatá. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, kde je situována. Jiné zatížení je třeba v ložnice a jiné v předsíni.

Vinylové podlahy se standardně prodávají v několika variacích lišících se odolností krom jiného také odolností. Ty skutečně pevné podlahy se používají na místech, kde se předpokládá vyšší zátěž. V domácnosti je to typicky předsíň, v níž se běžně chodí i v botách. Nižší kategorie pak lze koupit do dalších pokojů, kde se předpokládá daleko nižší vytížení.

Snadná údržba

Všechny druhy vinylových podlah jsou voděodolné. Rozlitá polévka, pivo nebo cokoliv jiného tekutého je nemohou rozhodit. Navíc na rozdíl třeba od koberců, se dá takovéto podloží poměrně snadno uklidit. Skvrny se jednoduše odstraní mopem nebo hadrem.

Vinyl má však oproti standardnímu tepichu ještě jednu výhodu – neusazují se v něm žádní nevítaní návštěvníci, nejčastěji v podobě roztočů. Ti dnes patří mezi nejběžnější alergeny v domácnostech a mimo lůžkoviny se rádi usazují právě v hustých kobercích. Na vinylu jim však příliš do zpěvu není, což je velká výhoda.

Pokládka

Pokud se jedná o vinylové plovoucí podlahy, je pokládka poměrně snadná a zvládnout by jim měl i poučený amatér. Jde víceméně o jednoduché puzzle. Stačí jen skládat pasující díly k sobě a neměl by nastat žádný problém.

Podlahy z vinylu se ovšem dodávají i v lepené formě, a tam už musí naskočit profesionálové. Šikovný kutil by si sice měl poradit i s tímto problémem, nicméně většina lidí by se měla přeci jen obrátit na odborníky. Takové lze najít kupříkladu v podlahovém studiu Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *