Chcete ušetřit náklady za energie na maximum? Bydlete v pasivním domě!

Pasivní domy představují další krok v moderních technologických postupech při projektování novostaveb a rekonstrukcí. Je chybné je zaměňovat za nízkoenergetické domy, jelikož tyhle jsou v úsporách ještě o kus dál. Tvoří základ pro realizaci tzv. nulových domů, které plně využijí nároky na energie z místních zdrojů.

Co je pasivní dům?

Aby bylo možné dům označit za pasivní, musí splňovat velmi přísné požadavky týkající se roční potřeby tepla na vytápění, potřeby primární energie, neprůvzdušnosti budovy a konečně topného příkonu. Vychází se z národní metodiky ČSN, pro návrh a optimalizaci pak z německé metodiky pro pasivní domy. Uvádí se, že úspora za energie je až 85 % oproti současným novostavbám.

Můžete se setkat s pasivními domy dřevěnými, zděnými a cihlovými

Dnes tolik moderní dřevostavby jsou oblíbené především milovníky přírodních materiálů. Vyznačují se rychlostí výstavby, jednoduchou montáží. Zděné pasivní domy jsou sice náročnější na montáž, nicméně nabízí optimální tepelnou akumulaci. Setkat se můžete i s cihlovou konstrukcí, která představuje určitou novinku.

Novostavby u Prahy vznikly pomocí unikátních technologických technik

V současné době probíhá realizace výstavby domů v obci Zlonín. Pasivní domy u Prahy představují mnohé výhody oproti běžným domům. Nabízí zvýšený komfort bydlení, velmi nízké náklady na energie, stálé, příjemné klima v domě, zároveň antialergenní prostředí. Novostavby u Prahy vznikají pod záštitou společnosti Zelený Zlonín. V průběhu tří let jich bude postaveno víc než sto.

Tip: Program na kreslení, který dnes používají všichni architekti, vám umožní mít přesnou představu o vzhledu vašeho nového domu ještě před jeho výstavbou.

Využijte podpory programu Nová zelená úsporám

Rodinné domy u Prahy bývají z důvodu financí mnohdy nesplnitelným snem mladých rodin. Na pasivní domy Zlonín však můžete čerpat peněžní podporu z programu Nová zelená úsporám, a to až ve výši 450 000 Kč, které obdržíte od Státního fondu Životního prostředí po kolaudaci domu.

Chtějte bydlet lépe

Pasivní domy Praha jsou budoucností pro vás i vaše potomky. Chtějte bydlet ekologicky, ekonomicky a zdravě. Navštivte web zelenyzlonin.cz. Najdete tam informace o unikátních pasivních domech včetně vizualizace a videa, které vás, pokud ještě váháte, přesvědčí, že tohle bydlení zkrátka chcete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *