Vybíráme pohovku

Volba kvalitní pohovky na spaní není snadný úkol! Za prvé, mělo by se jednat o efektní doplněk interiéru. Za druhé, jeho rozměry musí odpovídat parametrům místnosti. Také stojí za to přemýšlet o tom, zda potřebujete pohovku nebo postel.

Vlastnosti dobré pohovky:

  • Pohodlí a komfort. Zdravý spánek vyžaduje kvalitní postel. Ušetřit peníze za nákup levné sedací soupravy, může nashromáždit spoustu problémů, nespavost, bolesti zad apod.
  • Spolehlivost a životnost. Pohovka musí mít vysokou úroveň kvality, aby vydržela, jak je to možné. Předpokládá se, že průměrná pohovka by měla sloužit po dobu nejméně šesti let. Existují lidé, kteří jsou schopni ji vlastnit po celá desetiletí, a přitom bude bezpečná a pohodlná.
  • Snadnost použití. Pohovka musí být dobře rozložená. Při nákupu věnujte pozornost mechanismu: měl by být dostatečně spolehlivý. Pokud jde ztěžka, je lepší zvolit nějakou jinou sedačku.
  • Další možnosti. Pohovka může nabízet celou řadu dalších vymožeností, to vše se odráží v ceně, ale v případě, že to rozpočet dovolí – věnujte jim pozornost.

Druhy sedacích souprav

Pěnové sedací soupravy jsou stále populární, tento materiál se snadno používá, má hypoalergenní vlastnosti. Nevýhody pěny je rychlé opotřebení, křehkost, a nepraktičnost. Vlastnosti pěny mohou mít negativní vliv na tvar pohovky, a tím i na pohodlí. Kromě toho, spát na gauči s pokleslou pěnou může poškodit páteř.

Pohovky s pružicí kostrou jsou velmi oblíbené, protože jsou dostatečně odolné, jejich životnost může přesáhnout 25 let. A co je nejdůležitější – jsou vhodnější pro spaní, neboť mají některé dobré ortopedické vlastnosti.  Všimněte si, že moderní sedací soupravy vydávají mnohem méně hluku: zodpovědní výrobci začali dávat pružiny do měkkých obalů, díky tomu již pohovka nevrže.

Kombinované sedací soupravy – v posledních letech se na trhu běžně objevují pohovky, které kombinují pružiny a pěnové výplně. Tyto sedačky jsou pohodlné, praktické, mimořádně odolné, dobrý poměr nízké ceny a kvality. Dobře se na nich spí a jsou docela spolehlivé.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *