Pronájem bytu v Praze bez realitky? Dá se to zvládnout!

Rozhodli jste se, že změníte bydliště a rádi byste se vyhnuli spolupráci s realitní kanceláří? A nebylo by výhodnější si byt rovnou pořídit do osobního vlastnictví? O výhodách a úskalích pronájmu s a bez realitky i o tom, zda se vyplatí pronájem, nebo vlastní bydlení, se dočtete v následujících řádcích.

Realitní makléři pomáhají i škodí

Realitka, nebo svépomocí? Pronájem, nebo vlastní bydlení? To jsou dvě zásadní otázky, na které si musíte odpovědět před tím, než se do hledání nového bydlení pustíte. Pronájem bytu bez realitky preferují lidé, kteří nechtějí riskovat nesolidní jednání (např. zamlčení závažných závad bytu apod.) a zároveň platit nezanedbatelnou provizi.

Realitní kanceláře obecně nemají dobré jméno, na což doplácí solidní firmy poskytující kvalitní služby. Obejdete-li se bez administrativní a právní asistence, pak není co řešit. Ale nic není černobílé – zkušený realitní makléř vám může naopak ušetřit spoustu času a ve finále i peněz.

Byty k pronájmu bez realitky najdete na specializovaných inzertních serverech i na webových stránkách jejich majitelů. Volné bytové jednotky jsou například v oblíbeném ubytovacím komplexu Rezidence Topolová na Praze 10.

Pronájem, nebo vlastní byt?

Sháníte-li dočasné bydlení s tím, že netušíte, kam vaše kroky povedou za pár měsíců, jednoznačně volte pronájem. V opačném případě zvažte, zda by se vám nevyplatila hypotéka, jejíž výše bude podobná jako nájemné. Budete platit podobnou částku, ale s tím rozdílem, že díky hypotéce zainvestujete do vlastního majetku. Po doplacení úvěru vám zůstane nemovitost.

Prodej bytů Praha je zajímavý pro každého, kdo se chce usadit na další dobu, případně bytovou jednotku dále pronajímat a vytvořit si tak další zdroj příjmu. Ceny nemovitostí jsou stále nízko a situace na hypotéčním trhu hraje zájemcům o vlastní bydlení do karet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *