Na co dbát při výběru podlahy do domácnosti?

Rekonstruujete byt nebo stavíte rodinný dům a rádi byste si vybrali do jeho interiéru kvalitní podlahu? Velký sortiment typů podlah najdete v portfoliu německé společnosti Meister. Prohlédnout si jej můžete zde www.meister-podlahy.cz. Dříve než se vydáte hledat ideální dřevěnou podlahu pro Vaši domácnost, udělejte si představu o tom, co od dané podlahy očekáváte. S výběrem podlahy Vám rádi pomohou také zaměstnanci firmy Meister.

Jak vybrat podlahu?

Podlaha společně s nábytkem vytváří vzhled a atmosféru celého pokoje. Zároveň by měla být připravena odolávat každodenní zátěž, která je na ni kladena při pohybu lidí, nábytku, vylitých tekutin i ostatních nečistot. Koupě podlahy představuje investici na mnoho let dopředu, proto se doporučuje zvážit při výběru její kvalitu, ale i vzhled, který Vám po několika měsících nepřijde nudný. Podlahu totiž nelze jen tak snadno vyměnit jako třeba nátěr stěn či jiné bytové doplňky. Při výběru podlahy se doporučuje zohlednit vzhled interiéru, který chcete po konečném doladění docílit.

Toužíte-li po přírodním vzhledu například Vašeho obývacího pokoje, pak pro Vás bude ideální volbou dřevěná podlaha. Při výrobě dřevěné podlahy klade společnosti Meister velký důraz na ekologické výrobní postupy a produkty. Jako první firma na trhu rozpoznala technologickou převahu třívrstvých dřevěných krytin na HDF. Při zvolení dřevěné podlahy je potřeba brát v potaz skutečnost, že působením přímého slunečního záření se barvy mění. Podle intenzity záření a vlivu působení světla obvykle světlé dřevo ztmavne a naopak.

Jakou podlahu do domácnosti s dětmi?

Levnější variantou než dřevěná podlaha je bezpochyby marmoleum neboli přírodní linoleum. Právě podlaha vyrobená z přírodních materiálů Vám dodá příjemní pocit při chůzi. Velmi často tento typ podlahy dosahuje pokojové teploty a umocňuje tak pocit tepla v místnosti. Přírodní linoleum je možné umístit také do domácností alergiků, astmatiků nebo do domácností s dětmi, neboť obsahuje antibakteriální vlastnosti. V neposlední řadě je podlaha vhodná i na podlahové vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *