Magnetická barva obsahuje malé kovové feromagnetické částice. Pokud barvou v několika vrstvách natřete nějakou plochu, budou na ní držet magnety. Na co se to může hodit? Třeba na vytvoření magnetické nástěnky. Podívejte se.
Magnetická barva MagPaint má tmavě šedou barvu. Dá se s ní pracovat podobně jako s akrylovými barvami. Pomocí malířského válečku s velurovým chlupem nebo plochého štětce ji můžete natřít například:
- na stěnu bytu,
- na tabuli nebo dřevěnou desku,
- na kamenný obklad či sádrokarton.
Aby na barvě magnety držely, je potřeba nanést alespoň 3 nátěry na rovný povrch. Každý následující nanášejte až po zaschnutí předchozího, ideálně po 4 hodinách. Poslední vrstvu nechte zaschnout jeden den.
Můžete si tak doma i v pracovně pomocí magnetické barvy vytvořit magnetickou nástěnku a přicvaknout k ní obrázky dětí, fotografie z dovolené, recepty na vaření, poznámky, návody, grafy v kanceláři.
Libovolná barva stěny pro tajnou nástěnku
Jak si vytvořit skrytou magnetickou nástěnku? Natřete magnetickou barvou MagPaint vymezenou část stěny alespoň třemi vrstvami. Po zaschnutí celou stěnu přemalujte běžnou malířskou barvou jako zbytek stěny. Feromagnetický povrch tak nebude ani vidět a přitom na části běžně vypadající stěny budou držet magnety!
Váleček se dá vyprat mýdlovou vodou nebo ředidlem na akrylové barvy.
Vydatnost magnetické barvy MagPaint
1 litr barvy stačí asi na 3 m² plochy. Někdy je proto lepší pořídit rovnou větší, cenově výhodnější balení barvy, která je dostupná v 0,5litrové plechovce nebo o objemu 1 litr magnetické barvy, případně 2,5 a 5 litrů.
Které magnety na magnetickou nástěnku použít?
K přicvaknutí na magnetickou nástěnku se hodí barevné magnetky, magnetické figurky, kotoučové i kvádrové neodymové magnety nebo kancelářské magnety.
Starší typy feritových magnetů moc vhodné nejsou, jelikož mají malou magnetickou sílu. Je lepší zvolit neodymové magnety s trochu větší magnetickou silou.
Pár tipů, kde a na co se magnetická stěna hodí
- Vytvořte dětem v pokojíčku magnetickou nástěnku na obrázky, výkresy, rozvrh hodin,
- nacvakněte ke stěně pohlednice, fotografie z cest,
- v kuchyni se hodí na přicvaknutí receptů, postupů, návodů, když už máte třeba dvířka ledničky obsazená,
- magnetická stěna se hodí i v kanceláři na grafy, přehledy, analýzy,
- v dílně ji můžete využít pro připevnění postupů zakázek, výrobní návody, přehledy materiálu,
- uplatnění může mít také v galerii, na výstavě k umístění plakátů, pozvánek, informačních materiálů.
A kde magnetickou stěnu využijete vy?