Jakou střechu zvolit na zahradu?

Pokud si přejete vybudovat si na zahradě nějakou hezkou formu posezení, neměli byste opomenout ani na zastřešení. Zdá se to možná jako maličkost, na kterou je vždycky čas, nicméně při prvním nečekané přeháňce budete mít na celou problematiku trochu jiný názor.

Levné možnosti

Střecha samozřejmě nemusí vypadat kdovíjak okázale ani draze. Máte-li hlouběji do kapsy, je možné trochu improvizovat. Stačí koupit nepromokavou plachtu, několik vhodných tyčí a vše zkombinovat dohromady. Když plachtu s tyčemi dostatečně ukotvíte, mělo by celé řešení být maximálně funkční. Nebude se však jednat o žádnou pastvu pro oči.

Mnohem líbivější jsou slunečníky, avšak většina z nich je určená pouze jako ochrana proti otravným slunečním paprskům. Některé slunečníky jsou sice naimpregnované a proti lehkému dešti mohou být skutečně efektivní, ovšem jakmile přijde prudší déšť, stávají se zcela nefunkčními.

Střední třída

Cenově náročnější je potom pergola zahradní dřevěná. V tomto případě jde již o konstrukci, která něco vydrží. Když ji postavíte správně, odolá dešti i silnému větru. Některé modely je možné opatřit i stěnami, takže jejich ochrana může být skutečně komplexní.

Zvolíte-li navíc některý z prefabrikovaných modelů, ani se moc finančně neprohnete. Obvykle se jedná o cenově dostupné konstrukce, které mohou stát jen několik málo desítek tisíc.

Luxus

Mezi luxus se pak může řadit třeba zahradní altán dřevěný. Toto zastřešení je typické jak pro svůj specifický půdorys, tak i kvalitou svých vizuálních vlastností. I pergoly mohou často vypadat velice dobře, nicméně na klasické dřevěné altány přeci jen něco málo ztrácí.

Vzhledem k tomu, že jde již o luxusní formu zastřešení, odpovídá tomu i cena. I v tomto případě je ale možné sáhnout po prefabrikovaných verzích, jejichž montáž je sice náročnější, avšak můžete si tím snížit výdaje o pěkných pár tisícovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *