Jak si vybrat plastová okna?

Se všemi různými profily systému VEKA, bude instalace plastových oken docela snadná. Počet oken, šířka zasklení a montážní rozměry, cenová politika a samozřejmě kvalita okna – to všechno obsáhnout není vždy tak jednoduché. Při rozhodování, jaké vybrat plastové okno je důležité si uvědomit, že okno – to není jeden monolitický celek, ale konstrukce složená z několika prvků (profil, zasklení a kování). Jen kvalita a vlastnosti komponentu určují vlastnosti konečného produktu. Jinými slovy, je dobré vědět, jak si vybrat vhodné plastová okna. Musíte přesně znát všechna kritéria, vztahují se na výběr.

Plastová okna vybíráme podle klimatických podmínek regionu

Při výběru plastového okna, je třeba vzít v úvahu druh prostor a klimatických podmínek regionu. Okna by měla být chráněna před změnami teploty a nenechte si ujít hluk ulice. Další důležitý aspekt –  vhodný doplněk interiéru, plastová okna nevyžadují zvláštní péči. Samozřejmě, můžete se obrátit na odborníky, budou radit, jak si vybrat dvojitá okenní skla, profily a kování, ale je také důležité si uvědomit, co bude vyhovovat vám, co chcete za své peníze nakonec dostat.

Postup při výběru plastových oken

  1. Jak si vybrat profil. Můžete bez obav vsadit na osvědčený okenní profil VEKA, 58 až 90 mm. Počet skel je určeno montážní šířkou, vypočtený na základě nejlepších ukazatelů tepelné ochrany. Za normálních okolností, pro typický městský byt je dostatečný profil 70 mm; Širší profil se používá ve venkovských sídlech nebo v oblastech s těžkými zimami.
  2. Charakteristika skla. Pro kancelářské a nevytápěné prostory je lepší zvolit jednoduché zasklení. U bytů a domů se musí skla přinejmenším zdvojnásobit.
  3. Příslušenství. Nekvalitní příslušenství může vést k odchlipování klapky sevření a nakonec být zcela poškozen. Vyberte si pouze kvalitní kování od důvěryhodných výrobců, abyste nemuseli nic platit dvakrát.
  4. Ceny. Cena a kvalita spolu úzce souvisejí. Zpravidla jsou levnější okna ze třídy profilu B, stejně jako konstrukce, vyrobené za použití low-cost hardware. Při výběru oken se nedoporučuje šetřit a to z mnoha důvodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *