Francouzský styl v interiéru bytu

Co je francouzský styl v interiéru, a jaké jsou hlavní charakteristiky typické pro něj? Chcete-li odpovědět na tyto otázky, musíme pečlivě zkoumat interiéry moderních francouzských bytů. Navzdory silnému rozdílu dekorativních prvků, způsoby povrchové úpravy, různosti nábytku, vše spojuje pocit zvláštní atmosféry, neuvěřitelné pohodlí, luxus a jednoduchost. Francouzský styl má mnoho odstínů. Jeden z nich – provensálský styl, jenž je vhodnější pro konstrukci venkovských domů, vytvoří v nich klidnou starosvětskou atmosféru.

Historie vzniku a hlavní rysy francouzského interiéru

Francouzský styl v interiéru – to je etnický, ne historický styl. Proto, design má nádech různých historických epoch a stylů – baroka, empíru, klasika, moderna. Co je pozoruhodné: francouzský styl je velmi skromný. Respektuje historii svého lidu, své rodiny, svého domova. Nábytek, obrazy, zrcadla, vše se přenáší z generace na generaci, jsou uloženy a nejsou na prodej. Ošumělá skříň Louis XVI. může zaujmout své právoplatné místo i v moderním interiéru, a tak koexistovat s kovaným nábytkem devatenáctého století či moderními vázami nebo lampami. To vše dohromady dává zvláštní kouzlo a krásu.

Návrháři doporučují míchat staré a nové s ohledem na kontrast. Prvky se zajímavou historií – to je přesně to, co potřebujete, neboť nabízejí určitou náladu a tón, pomohou vám vytvořit design interiéru ve francouzském stylu. V případě, že ve vašem bytě nemáte žádné staré kusy nábytku, není nutné jej kupovat ve starožitnictví za šílené peníze. Chybějící kusy nábytku seženete i na bleším trhu.

Tip: Chcete-li dát svému domovu atmosféru se starosvětským šarmem a starožitnictví nebo bleší trh vám nebude vyhovovat – prasklé nebo mírně opotřebovaný lak, matné mosazné kování, vybledlé tkaniny přispějí k dosažení požadovaného účinku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *