Chcete si koupit kvalitní povlečení? Poradíme vám, jak ho vybrat

V posteli strávíte v průměru třetinu svého života, a proto byste si měli dopřát kvalitní lůžko. Pokud nedopřejte svému organismu dostatečný odpočinek, projeví se to nejen ve sníženém výkonu během následujícího dne, ale často i na náladě. Věděli jste o tom, že spánek ovlivňuje matrace, postel, ale i povlečení? V následujících řádcích se proto zaměříme na to, jak takové povlečení vybrat.

V první řadě je nezbytné zaměřit se na materiál jako takový. Povlečení by mělo být velice příjemné na omak, stejně tak je požadováno, aby odvádělo vlhkost a nabízelo prodyšnost. Při výběru zohledněte také to, jestli pořizujete povlečení pro astmatika či alergika. Podle toho totiž zvolíte optimální materiál.

Bavlněné povlečení je číslo jedna

Velice populární je stále bavlněná klasika, a to hned z několika důvodů. Bavlna jako taková je totiž měkká, prodyšná a savá. Počítejte však s náročnější údržbou, proto povlečení se vám snadno umačká, a tak ho musíte žehlit, případně mandlovat.

Krepové povlečení je bezúdržbové

Pokud se chcete vyhnout žehlení, nabízí se vám krepová varianta. V nabídce je dospělácké i dětské povlečení z tohoto pružného materiálu. V podstatě se jedná o speciálně upravenou bavlnu. Látka se totiž nemačká.

Povlečení z mikrovlákna

Další kategorii tvoří jemná tkanina ze 100% polyesteru. Mikrovlákno je hebké, čímž zdánlivě připomíná hedvábí. Vhodné je především pro alergiky a astmatiky, protože se jedná o hypoalergenní látku, v níž se neudržuje prach, roztoči či bakterie.

Jakmile zvolíte vhodný materiál, je nezbytné se zaměřit na rozměry. Připravena jsou dětská povlečení menších rozměrů, ale i prodloužené povlečení. Záleží tedy na tom, jak velkou máte přikrývku. Obraťte se na prodejnu Vesna.cz, která nabízí vskutku kvalitní produkty za přijatelné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *