5 důvodů pro pořízení stylové dřevěné terasy

Léto je sice pomalu u konce, nicméně i nyní se můžete rozhodnout pro vybudování nové terasy. Vždyť nás čeká ještě poměrně dlouhý podzim včetně babího léta, a navíc ceny materiálů na výrobu terasy půjdou nejspíše dolů. Pokud se rozhodujete pro materiál, z něhož bude terasa vyrobena, jste na správném místě. My se totiž podíváme na dřevo. Proč byste si právě z něj měli nechat vytvořit podlahovou plochu v exteriéru vedle vašeho domu? Čtěte dál, důvodů je rozhodně hodně. My uvedeme 5 nejznámějších.

1. Čistě ekologický materiál

Tak to si pište. Kdo by nemiloval procházky lesem? Všechno kolem vás voní včetně samotného dřeva. Zejména smrkové je hodně voňavé, a navíc levné. Důkazem budiž třeba i smrkové fasády mnohých rekreačních objektů.

2. Krása prověřená dlouhodobým používáním

Pohled na dřevo je příjemný, a to může být v jakékoli podobě. Už jen samotné letorosty vás dokážou zaujmout. Vybírat lze přitom z různé palety barev. Moc hezky vypadají třeba smrkové palubky v přirozeném světlejším odstínu této měkké dřeviny. Volit lze ale klidně i tmavší moření, případně ořech, olši nebo cokoli jiného.

3. Choďte naboso, nic vám nebrání!

Chůze bez bot po betonových površích je fakticky nemyslitelná. U dřeva to není nejmenší problém. Precizně vyhoblovaný povrch je na došlap maximálně příjemný.

4. Bezpečnost především

Už jste někdy spadli na klasickou dlažbu či na beton? Pokud ano, nejspíše jste se přesvědčili o jejich maximální pevnosti a tvrdosti. U dřeva je situace odlišná. Je poměrně měkké, a jen tak se neodřete.

5. Snadná údržba

Jestliže se vám především na zámkovou dlažbu něco vylije, uklidit povrch je následně neskutečně náročné, v případě oleje a mastnoty nemožné. U dřevěných povrchů je situace poněkud odlišná. Úklid zvládnete bez větších potíží. Stačit vám budou pouze mop a kbelík s vodou a saponátem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *