Úprava vstupu do jezírka a jeho okolí má zásadní vliv na komfort jeho používání

Když už jste si na zahradě postavili anebo nechali postavit koupací jezírko, je čas se věnovat také jeho okolí. Dořešit pořádně vstup do koupacího jezírka a plochy pro slunění, odpočinek a lenošení anebo pro aktivně strávený volný čas. Jaký materiál se hodí pro úpravu ploch v okolí jezírka a proč byste právě úprav okolí jezírka měli věnovat pozornost?

Vstup do jezírka v první řadě

Často právě vstup do koupacího jezírka řešíme už při jeho stavbě. A právě to je ten nejpraktičtější přístup, který můžeme zvolit. Jestliže nechcete při každém vstupu do jezírka skákat rovnou do vody, zařiďte si pozvolný vstup anebo si pořiďte praktické schůdky či žebřík. Stěny koupacího jezírka jsou obvykle pokryty povlakem, který nám vstup může znepříjemnit. Podobný povlak může pokrýt i plastové schůdky trvale ponořené ve vodě. Proto je mnohem lepší zvolit dřevěný žebřík anebo dřevěné schůdly s madly. Možným řešením může být i kovový žebřík, ale i na něm se může usazovat plak z vody. Pozor také na to, že kovový žebřík může způsobit potrhání fólie. Následná oprava jezírkové fólie by se vám pak zbytečně prodražila.

Bezpečný vstup do vody

Zábradlí je důležité instalovat po obou stranách schodů nebo žebříku vedoucího do vody, aby byla zajištěna bezpečnost. Okolí by také mělo poskytovat dostatek prostoru, abyste se mohli pohodlně pohybovat a užívat si pobyt v osvěžující vodě. Tráva, štěrk nebo podobné povrchy nejsou pro tento účel vhodné a mohou způsobit zranění v důsledku uklouznutí. Zvažte použití schůdků, které vedou mírně dolů do vody, místo abyste do jezírka vstupovali přímo po kolmých schůdcích.

Okolí koupacího jezírka

Ke klasickému bazénu si můžete přidat dlažbu anebo třeba dřevo plastová prkna. Nebude to vypadat zle a funkci to splní. Přírodní koupací jezírko ale potřebuje přírodní materiál. Ideálně vsaďte na kámen anebo dřevo. Pokud sáhnete po exotickém dřevu, nebudete muset plochy okolo bazénu každý rok obnovovat nátěrem. Například teakové dřevo získá i bez nátěru časem přirozenou našedlou patinu, a navíc je velmi odolné. Takže mu nevadí ani voda. Zajímavou alternativu nabízí plovoucí molo, na kterém si mohou hrát děti. I zde je třeba dbát na bezpečný vstup do vody a výstup z ní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *