Trápí vás řídnoucí obočí? Jak podpořit jeho růst?

Příliš tenké a světlé obočí, jeho postupné řídnutí a vypadávání. Pro mnoho žen je to realita, se kterou se musí každý den vypořádávat. Obočí je přitom velmi důležité pro mladistvý a svěží vzhled celého obličeje i pro zvýraznění našeho pohledu. Co dělat, když přestalo růst? Kdy pomůžou séra a kdy 3D vláskování obočí?

Proč začíná obočí řídnout?

1)  Vypadávání obočí i řas může mít několik důvodů. Většinou jde o hormonální změny v našem těle, které způsobuje například antikoncepce nebo jiné léky.

2)  Řídnutí ochlupení může být spojeno i se stárnutím organismu a s menopauzou.  

3)  Jedním z největším hráčů na poli ztráty vlasů i obočí je stres. Vysoké a dlouhotrvající napětí se může na zdraví projevit i dávno potom, co stres pomine.

4)  Zdravé a silné vlasy a chloupky jsou odrazem našeho organismu. Nezdravá a nevyvážená strava může způsobovat mnoho povrchových problémů, nejen řídnutí obočí, ale i špatný stav pleti.

Jednoduchá a osvědčená domácí péče

Klasickou babskou radou na řídké obočí je ricinový olej. V čem spočívá jeho blahodárný účinek? Ricinový olej obsahuje mnoho mastných kyselin, bílkovin a vitamínů, které vyživují a podporují růst vlasů. Hodí se proto jako vlasový zábal, na regeneraci suchých konečků a také na obnovu hustoty řas a obočí. 

Olej naneseme na vatovou tyčinku nebo na koneček prstu a v malé vrstvě ho rozetřeme na obočí a na řasy. Necháme působit přes noc. Pravidelná aplikace se projeví za několik týdnů výrazným zpevněním chloupků. Jde však o přírodní cestu, která pomáhá zdravým jedincům. Stejně jako různá speciální séra neřeší akutní problémy.

Využít můžeme i zelený čaj. Necháme vychladnout trochu silného odvaru a opláchneme s ním obličej. Nejen že díky flavonoidům podpoříme růst řas a obočí, ale také díky antioxidantům pomůžeme problémové pleti. 

Jídelníček, který léčí

Tvorbu keratinu, který je základní prvek zdravých řas, vlasů i nehtů, podporují nenasycené mastné kyseliny a bílkoviny, jejichž zdrojem je maso, ryby, tofu či luštěniny. Doplnit musíme i vitamín H, tedy biotin ze skupiny B. Najdeme ho v játrech, žloutcích, droždí či ořeších. K hydrataci vlasů pomáhá vitamin A, jejich strukturu posílí vitamin C.

Domácí úprava obočí je snadná ale nudná

Kdo by neznal ranní rituál zkrášlování před zrcadlem. Obočí můžou ženy podceňovat, což je chyba, protože nevýrazné obočí ničí celkové vzezření. Upravit obočí doma není tak těžké, ale každodenní opakování může začít nudit a zdržovat. 

Je potřeba znát tvar svého obličeje a lehce upravit přirozenou texturu obočí, které bude naší tváři slušet. Chybějící strukturu domalujeme pomocí měkké tužky na obočí, plnost a barvu dodáme stínováním. Je dobré nezkrotné obočí také učesat kartáčkem a zafixovat voskem nebo fixátorem. 

Pod spodní hranici obočí můžeme nanést rozjasňovač, který dělá malé divy s naším pohledem a svěžestí obličeje.

3D vláskování řeší problémy na dlouhou dobu

Kdo se rozhodl, že nechce čekat, jestli mu obočí zase začne růst, a také ho nebaví ztrácet čas jeho malováním, může využít služeb permanentního make-upu. 3D vláskování je nejnovější metodou, která tvoří jednotlivé chloupky, hraje si s jejich barvou a tloušťkou, takže výsledek je k nerozpoznání od skutečných čas.

Výhodou 3D vláskování je dokonalé obočí ve dne v noci po dobu několika let. Nevýhodou je nárazová investice a taky proces hojení, kdy musíme dodržovat přísné pokyny. Vláskování je ideální řešení pro ženy i muže, kteří bojují s alopecií, podstoupili chemoterapii nebo jim příroda zkrátka bohaté a souměrné obočí nenadělila. 

Máte vy osvědčené rady, jak si dopomoci k hustému obočí?

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *