Stěhování a obalový materiál

Při výběru společnosti pro vaše stěhování se zaměřte na to, aby vaše přepravované věci byly v bezpečí. Toho nikdy nedosáhnete bez kvalitních obalových materiálů. Takové si můžete sehnat sami nebo se pro jistotu obrátit na odborníky – stěhovací společnosti.

Sbírejte volné krabice z místního obchodního centra nebo supermarketu (tam prázdné krabice nepotřebují a rádi vám je poskytnou). Vybírejte kvalitní a silnou lepenku a přitom ne příliš velkou velikost – velké krabice sice pojmou více věcí, ale zase jsou příliš těžké k přenášení. A to je problém jednak pro ty, co budou krabice přenášet, a také pro samotnou krabici, která takový nápor nemusí vydržet.

Pokud nemáte možnost si takové krabice sehnat, můžete se obrátit na přepravní společnost, která tyto krabice zapůjčuje za určitý poplatek. Stěhování Brno má spoustu možností obalových materiálů – od krabic (k pronájmu či prodeji) přes šatní boxy pro stěhování, až po různé fólie (fixační či bublinkové).

Můžete zkusit vyhledat si různé obalové materiály také na internetu, lidé je nabízejí někdy jen za převoz, jindy za malý poplatek. Vhodné je takto zakoupit například přepravní plastové krabice.

Velké množství obalových krabic a nádob seženete za rozumné ceny také v obchodech s domácími potřebami. Mimo to zde najdete také několik chytrých kontrolních seznamů a dalších užitečných nástrojů pro organizaci krabic.

Nezapomeňte si před stěhováním jednotlivé krabice popisovat! Usnadní vám to vybalování. Budete vědět, které krabice si dát do kuchyně, které do ložnice či koupelny. Vhodné jsou lepící štítky, nebo nápis přímo na lepenkové krabice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *