Nové byty v Praze táhnou. O kterou lokalitu je největší zájem?

Byty v nových developerských projektech v Praze se těší velké popularitě, protože vyhovují současným požadavkům obyvatel mnohem více než bydlení v panelových a činžovních domech. V loňském roce se prodalo nejvíce bytů na Praze 9 a s menším odstupem ji následovala Praha 10. Na území těchto městských částí ležel průměrně každý druhý byt prodaný ve druhém kvartále 2016. Vyplynulo tak z dlouhodobých statistik jedné ze společností, která se monitoringem pražského rezidenčního trhu zabývá téměř deset let.

Kde se prodá nejvíce bytů?

V druhém kvartálu 2016 (tedy od dubna do června) se prodalo téměř dva tisíce bytů. Zhruba 23 procent náleželo (466 bytů) Praze 9 a 22 procent (444 bytů) Praze 10. Statistiky zahrnují prodej bytů Praha od 149 aktivních developerů. Z hlediska katastrálního území loňským prodejům kraloval Žižkov a Letňany. Po nich následovaly lokality Uhříněves a Zličín.

Vyhledávaným místem pro bydlení je projekt Prosek Park

Které lokality jsou v pozadí zájmu?

Nejmenší zájem kupci dlouhodobě jeví o byty v centru městských částí Praha 1 a 2. V průběhu druhého kvartálu loňského roku se v těchto lokalitách prodalo jen lehce přes dvacet nových bytů. Podle odborníků je příčinou příliš vysoká cena. Lidé preferují cenově dostupnější nové byty v Praze s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností.

V přílišné oblibě nejsou ani lokality Pankrác, Zahradní město a Háje, kde se prodalo jen po dvou bytech. Jediný kupec pak připadal na Podolí a Vysočany. Žádný byt se neprodal na území Krče.

Projekt Malý háj ve Šterboholech

Kde jsou byty k mání nyní?

Pokud vás developerské projekty v Praze zajímají blíže, podívejte se na nabídku jednoho z předních českých developerů. Společnost Finep aktuálně nabízí v nejoblíbenějších lokalitách. Konkrétně jde o bytové jednotky v rámci projektu Prosek Park v Praze 9 na Proseku, Malý háj a Nad přehradou v Praze 10 ve Štěrboholech. Více informací najdete na www.finep.cz.

One thought on “Nové byty v Praze táhnou. O kterou lokalitu je největší zájem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *