Módní francouzský styl

Útulný byt, zařízený nedbale a jednoduše, doplněn o umělecká díla: preferuje každý, kdo má rád život ve všech jeho projevech, kdo si nedokáže představit svůj domov bez romantiky a krásy.

Funkce plánování interiéru ve francouzském stylu

Chcete-li realizovat projekt interiéru ve francouzském stylu, ideální je prostorný apartmán se samostatnými odlišnými místnostmi a vysokými stropy. Dnes populární urbanismus jako studio apartmánů – to není vhodná volba, protože Francouzi dávají přednost původnímu záměru neprůchozí pokoje a chodby.

Obecné požadavky na uspořádání:

  • Prostorná komora s minimálními nároky na komunikaci místností;
  • Přítomnost velkých oken, včetně „francouzských“ (od podlahy);
  • Pokoje s vysokými stropy (ideálně, pokud jsou zdobeny štuky).
  • Prostorný pokoj s velkými okny, parketové podlahy a vysoké stropy, zdobené štukem.

Charakteristické barvy ve francouzském stylu

„Nech zeď je bílá“ – říkají Francouzi. A to je podstata barevné politiky, která diktuje design interiéru ve francouzském stylu. White – základní barva interiéru. Bílé mohou být stěny, stropy, podlaha, nábytek a dekorace. V podstatě ve francouzských interiérech se používá jen zřídka kontrastní barevné kombinace. Základem je zvolit jednu barvu a doplnit ji jejími odstíny. Například, hnědá je doplněna pískovým, kávovým, bílým, béžovým a broskvovým odstínem.

Důležitá věc: moderní francouzský styl v interiéru se snadno kombinuje s různými vzory. Například rostlinné a květinové motivy mohou existovat společně s komplexním geometrickým vzorem nebo ornamentem.

Zdobení stěn, stropu a podlahy

Nezáleží na tom, jaký historický styl tvoří základ moderního francouzského designu. To znamená, že byty mohou být vyrobeny s klasickými nebo renezančními prvky, interiér doplňují zlacené štuky a fresky. V bytě starých budov je vždy snaha o zachování původního vzhledu. Například v domech Paris XVII. – XIX. století stavební apartmány mají vysoké stropy z lišt a parketové podlahy. Nebyly odstraněny, protože se staré a opotřebované věci vždy pokoušejí zachránit.

K zachování francouzského stylu se používá několik typů úpravy:

  • obílení a lakování povrchu;
  • hladké stropy ozdobené štukem v barvě stropu;
  • náladu potrhne krásný centrální lustr.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *