Když žaluzie nestačí

Nechat okna úplně holá je pro většinu lidí nemyslitelné. Jednak by jim bylo domů zvenku příliš vidět, jednak by v létě museli trpět sluneční paprsky. Ve většině českých domácností proto uvidíte klasické horizontální hliníkové žaluzie umístěné zevnitř. Sice si lze zvolit jejich barvu, ale nejedná se zrovna o designově příliš povedené řešení. Daleko větší možnosti nabízí látkové stínění.

Mezi látkové stínění řadíme vertikální žaluzie, rolety, plisé a japonské posuvné stěny. Nejčastěji lidé volí rolety, které se dají umístit i do střešních oken, zakrývají celou plochu skla, a navíc vám dovolují popustit uzdu fantazii. Vyrábí se jednobarevné, s obrázky i vzory.

Různé varianty do každého okna

Rolety bývají až na výjimky umístěné v kazetě nad oknem, některé jsou pouze volně spuštěné dolů (ty se pak nehodí pro střešní okna), jiné mají i boční vedení. Ovládání je možné ručně i motoricky dálkovým ovladačem, vypínačem, nebo dokonce z mobilního telefonu.

Látkové rolety do oken se od sebe liší tvarem a velikostí kazety, způsobem kotvení do okna a především vzhledem.

Obrázkové rolety do dětského pokoje

Rolety jsou dostupné v široké škále barev a vzorů. V drtivé většině případů lidé volí světlé neutrální odstíny, většinou bílé. Má to své opodstatnění, světlé barvy tolik nepřitahují světlo. Na druhou stranu například do dětského pokoje je škoda držet se takhle při zemi, když se vyrábí i rolety s obrázky. Dítě může mít v pokoji třeba roletu s medvídky, květinami, různými zvířátky nebo s oblíbeným filmovým hrdinou. A jemné vzory vypadají dobře i v jiných místnostech.

Zajímavou volbou je také roleta Varieta mini / Varieta ZEBRA, která střídá ve vodorovných pruzích dva typy látky s různou propustností světla.

Fantazii se meze opravdu nekladou. Podívejte se do sortimentu předního českého výrobce stínící techniky, společnosti Climax, a nechte si poradit, co by se hodilo k vám domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *