Je lepší si gril půjčit nebo koupit?

Plánujete v dohledné sobě zahradní slavnost nebo jinou akci, kde bude potřeba gril a vy zvažujete, zda do nového grilu investovat či volit možnost půjčení? V tomto článku vám osvětlíme výhody i nevýhody obou variant a pomůžeme vám se rozhodnout.

V první řadě je třeba vyložit karty na stůl a povědět si něco o ceně. Není gril, jako gril a v závislosti na jeho funkcích a velikosti, se cena může vyšplhat až do sta tisíce korun. Pokud plánujete početné grilování několikrát do měsíce, určitě se vám tato investice vyplatí, v opačném případě za pronájem zaplatíte zlomek ceny.

Budete gril přesouvat? Jak bylo zmíněno v předcházejícím odstavci, multifunkční a drahé grily jsou take těžké – svojí váhou dosahují až sto kilogramů, proto přesouvání z místa na místo se může stat značně náročným a gril se může transportem poškodit. Některé půjčovny grilů nabízejí i dopravu a odvoz na místo určení, proto pokud si nejste jistí, jak s grilem naložit, půjčení grilu u takovýchto firem se může jevit jako schůdná variant.

Pojištění grilu je základ. Jak jsem psala výše, gril se může přepravou nebo jakoukoli manipulací odřít, nebo rozbít. Koupí grilu tedy investice nekončí a měli byste zvážit připlacení si za řádné pojištění. Nemá cenu zmiňovat, že půjčovny tyto situace mají ošetřené a veškeré grily jsou pojištěné. Jedinou nevýhodou je povinnost úklidu, za jejiž nesplnění si nájemce připlatí pár stovek navíc.

Nezapomínejte take, že půjčovny grilu disponují hned několika grily různých velikostí. Naskytnou-li se tak různé příležitosti, můžete si vybrat hned z několika typů. S výběrem vám pomůže i školený personal. Půjčovny mají také k dispozici další vybavení, jako je například párkovač nebo party stany, a společné půjčení vice věcí je vždy zvýhodněno.

Nenechávejte nic osudu a rozhodněte se, nejen podle finančních ukazatelů, ale i z hlediska praktického využití. Dobrá půjčovna grilu poté už udělá vše za vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *