Jak zařídit obývací pokoj

Obývací pokoje – rodinný pokoj, ve kterém trávíme téměř většinu svého času. Přístup k organizaci obývacího pokoji je možné určit. Dnes vám představíme pět nejlepších návrhů, uspořádání nábytku a příslušenství, z nichž každý vyhovuje určitému cílů a záměru.  Obývací pokoj – obecně lze říci, že jeho plocha by měla být uspořádána vhodně v souladu s potřebami a vkusu obyvatel bytu.

  1. Vybudovat základnu

Těžiště – základní prvek obývacího pokoje. To, co je postaveno kolem celého prostoru místnosti. Tento bod může být cokoliv: knihovna, krb, televize nebo panoramatické okno. Jeden z nejpopulárnějších a vysoce moderních příkladů – TV. Pokud se jedná o živé centrum, pak všechny ostatní objekty jsou umístěny ve vztahu k TV: židle se obrátí k televizi a doplní taburetem nebo se umístí na podlaze polštáře pro sezení.

  1. Místo pro komunikaci

U tohoto typu bydlení se pohovky a křesla staví do skupiny tak, aby lidé mohli pohodlně mluvit mezi sebou navzájem. Místnost by měla být vybavena tak, aby nájemníci se pohybovaly kolem oblasti komunikace, spíše než uvnitř. Je to ideální řešení nejen pro každodenní život, ale i pro osoby. A nemusíte být v pokušení, aby se zasadila pohovka do rohu – to může vytvořit klaustrofobní efekt.

  1. Pro děti

Pokud máte velkou rodinu, obývací pokoj se samozřejmě používá pro různé účely. Takže by měl být rozdělen do zón, se zvláštním důrazem na místo pro děti. Oddělit „dětský“ prostor od „dospělých“, použijte pohovku nebo stolek – tak zajistíte přirozenou hranici. Děti by měly mít dostatek prostoru pro hry. Nezapomeňte o tom, jak přizpůsobit obývací pokoj pro ukládání hraček: speciální košíky nebo poličky jsou vhodné pro tento účel.

  1. Vizuální pohled

Pokud je pro vás zdobení obývacího pokoje prioritou je nutné udržovat rovnováhu ve vztahu mezi interiérovými předměty, jejich velikost a tvar, věnujte zvláštní pozornost tomu, jak jsou uspořádány: například objemné předměty logicky umístěte naproti sobě na opačný konec místnosti. To dodává obývacímu pokoji harmonický pocit.

  1. Zdůraznění symetrie

Asymetrické uspořádání nábytku je typické pro běžné bydlení, a tato metoda je vhodná u minimalistických místností, určených pro činnosti, jako je čtení, práce s přenosným počítačem a opět u komunikace. Aby se dosáhlo požadovaného efektu, použijte pohodlný nábytek – židle, pohovku, své nezastupitelné místo má i lampa, obrazy, poličky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *