Jak vybrat šatní skříň

Šatní skříň si můžete koupit nebo objednat na zakázku.  Pokud máte zájem si nechat skříň vyrobit, čeká vás rozhodnutí, jak by měla vypadat – velikost, hloubka, barva, design, vybavení atd. Pro vás bude nejdůležitější zvolit takovou skříň, která perfektně zapadne do vašeho interiéru a bude s ním, vytvářet krásný vzhled, který vás a vaše hosty potěší svou eleganci a sofistikovanosti.  Druhů skříní je opravdu hodně stejně jako použití – krásná a útulná šatna, komora přizpůsobena jako knihovna, kde jsou knihy dobře chráněny před prachem.

 Vybíráme šatní skříň

Než se pustíme do objednávky, musíme se nejprve rozhodnout o její velikosti – to znamená, že je třeba zvolit výšku. Zda chcete, aby vaše skříň dosahovala ke stropu nebo ne; hloubka skříně – standard je asi 60-65 cm, ale na požádání může být více, v závislosti na tom, kde budou viset ramínka. Lidé dnes volí zcela odlišné skříně s různou délkou a výškou. Ve vstupní hale je často požadovaná s hloubkou asi 40 centimetrů. Druhá věc, kterou musíte zvolit – je vnitřní uspořádaní – různé police, šuplíky, drátěný program atd. Třetí věc, kterou byste měli určitě mít na paměti při výběru je, zda zapadne designem do vašeho interiéru s ohledem na barvu vašeho nábytku nebo tapety.

Dveře šatní skříně

A co je nejdůležitější, budete muset zaměřit svou pozornost na dveře, ideálně by měly být, co nejpevnější.  Budete se muset zeptat v prodejně nebo prodejce v eshopu, co posiluje dveře skříně, určitě se zajímejte o pohybu mechanismu řízení. Nestačí jen, aby se dveře snadno pohybovaly, ale také, aby jejich kola neprokluzovaly. Mějte na paměti, čím budou ve vašem šatníku dveře kvalitnější, tím spolehlivější bude samotná skříň, a tím déle bude sloužit svému majiteli, i za cenu, že vás přijde dráž.  Oblíbené jsou zrcadlové dveře, které opticky rozšiřují prostor.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *