Jak vybrat kuchyň?

Chystáte se do obchodů vybrat kuchyni? Koupit a zařídit kuchyň je dnes zdlouhavá a nákladná záležitost. Množství používaného materiálu, vyhotovení, designu a někteří prodejci mohou udělat z této, jinak pro ženy zajímavé činnosti, skutečnou noční můru. Poradíme vám, co je třeba. Za prvé, nakreslete plán s rozměry místnosti, kde berte v úvahu všechny vystupující konstrukce: vodovodní potrubí, plynové potrubí, topení a topné trubky.  Musí být na plánu v kuchyni zahrnuté okno, samozřejmě velikost okna vzhledem k umístění stěn a stropu. Za druhé, pokud jste nainstalovali do stěny nábytku spotřebiče, dejte to do výkresu. Za třetí, naplánovat, kde umístit kuchyňské spotřebiče, abyste nemuseli běhat na dlouhé vzdálenosti při přípravě jídla.

Funkční kuchyňská linka

Při plánování prostor v kuchyni, mějte na paměti, že standardní hloubka pracovní desky je 60 cm. V minulosti byl standard, podle kterého hostitelka musela udělat více než jeden krok od hlavních míst v kuchyni. Za normálních okolností je kuchyňská linka vyrobena na zakázku dle individuálních požadavků.  Pokud máte velkou kuchyň, můžete opravdu ušetřit mnoho při nákupu v  showroomu, sleva až 50%.  Když se rozhodnete investovat do kuchyňské linky vyšší částku, musí o vás být dobře postaráno. A to od výběru, po montáž a zejména o zaměření prostoru a zjištění potřebných rozměrů pro objednání linky. Nenechte se o tuto službu ochudit. Příprava vizualizace od bytového designéra je v kvalitních studiích samozřejmostí.

Jaké druhy kuchyňských linek si můžeme koupit?

Současný trh nabízí velké možností ve výběru kuchyňských linek. Vybírat můžeme jako podle vkusu, tak i podle možností své peněženky. Nejlevnější variantou jsou hotové kuchyňské bloky, které ale neposkytují možnost přizpůsobení se prostoru. O něco variabilnější jsou kuchyňské sektory s omezenou řadou prvků na vyskládání. Ideální je dát si vyrobit kuchyňskou linku na míru přizpůsobenou prostoru v kuchyňském studiu nebo s určitým rizikem u truhláře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *