Jak se čistí fasáda? Skvělého výsledku lze dosáhnout pískováním

Fasáda je vizitkou domu, což v praxi znamená, že je vhodné ji udržovat v dobrém stavu. Postupem času však nečistoty zanesou jakýkoliv materiál a nezbývá, než se pustit do čištění. Ale skutečně to zvládnete bez pomoci profesionálů? S obyčejnou vodou neobstojíte a nezbude vám, než zkusit štěstí se speciálními čisticími prostředky. Ani ty však nestačí na všechny nečistoty – perfektního výsledku dosáhnete pouze se špičkovou technikou na principu tryskání pískem.

Technologie tryskání – pískování je mnohem efektivnější než jiné metody čištění fasády. Používá se také při čištění většiny typů povrchů, odstraňování barev a nátěrů i při jiných aplikacích. Dlouhodobé zkušenosti s čištěním pomocí tzv. abraziva (směs vody a písku) mají technici ze společnosti AXIOM REAL. Firma poskytuje komplexní čistící služby a zabývá se také odstraňováním graffiti.

Tryskání je velmi šetrná metoda, což dokládá její využití při opravách historických objektů (byla schválena památkovým ústavem). K dalším výhodám patří minimální prašnost (až o 95 % méně než při běžném tryskání) a nezávislost na externích médiích. Mobilní pískování – tryskání je možné i v interiérech a v rušných městských částech, kde by použití jiné metody nebylo možné.

Společnost AXIOM REAL používá německé systémy TORBO, které pod vysokým tlakem tryskají na povrch směs vody a písku. Standardní poměr směsi při pískování je 80:20 (písek:voda), ale v případě potřeby lze poměr změnit až na 10:90.

Chcete-li mít fasádu svého domu čistou jako v době, kdy byla úplně nová, kontaktujte odborníky. Předvedou vám ukázkové čištění na menší ploše a podle výsledku se rozhodnete, zda vám stupeň vyčištění vyhovuje. Jak fasáda po odstranění nečistot může vypadat, se podívejte na www.tryskani-piskovani-ars.cz, kde jsou k dispozici již realizované zakázky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *