Jak můžete využít termokamery v domě?

Žijeme v době, která nabízí téměř neomezené možnosti. Technologie nám ulehčují život a prakticky pomáhají v mnoha oblastech života. Jde také o oblasti týkající se domu nebo bytu, zateplení, úspory energií nebo bezpečnosti. Za rozumnou cenu jsou dnes dostupné mnohé technologické vychytávky, mezi nimi i praktické termokamery. K dispozici je dokonce termokamera na mobil.

Proč topit Pánu Bohu do oken?

Není pochyb o tom, že mnoho domů a bytů má značné rezervy ve vytápění. Zabránit ztrátám tepla může kvalitní zateplení. Zjistit, kde teplo uniká, pak napomáhají termokamery. S termokamerou velmi jednoduše odhalíte místa, kde uniká nejvíc tepla. Pak už se mnohem snáze hledají metody a materiály, které vás těchto kritických míst zbaví.

S termokamerou také zkontrolujete, zda je nová izolace vašeho domu či bytu provedena správně. Někdy odkrývá i překvapivá místa, která mohou v budoucnu činit potíže. Poslouží k revizi práce firem či řemeslníků, kteří prováděli zateplení. Pokud přitom došlo na chyby a nesprávné technologické postupy, budete o tom vědět dřív, než se zrodí významný problém. Vystačíte si i s jednoduchou termokamerou, třeba termokamerou na mobil.

Co všechno umí termokamera?

Termokamera nachází široké praktické využití. Zdaleka nejde jenom o stavebnictví a úniky tepla. Poukáže na skryté vady, špatné materiály či konstrukce, které se pak odráží například v nepřiměřené vlhkosti. Je tak prospěšná jako prevence plísní a souvisejících alergií.

Protože detekuje nadměrnou teplotu, může sloužit i k ověření bezpečnosti elektroinstalace, klimatizace nebo komínových systémů. V neposlední řadě přijde vhod také k ověření nezávadnosti podlahového topení. To vše dokáže i termokamera na mobil.

Pokud by se vám nějaká ta termokamera na mobil či klasická termokamera hodila, podívejte se na nabídku Secutek. Poměr výkon/cena vás mile překvapí. Již v ceně do 10 tisíc korun pořídíte kvalitní termokameru s přesností +/-2°C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *