Bambusové rolety přináší do interiéru exotiku i přírodní styl

Stínění je záležitostí praktickou, ale rovněž designovou. To, jak „oblečeme“ naše okna, dává styl celému interiéru. Někdy se nám však rozhoduje těžko. Velice univerzálním řešením hodícím se do nového i do starého, stejně jako do moderního i tradičního, jsou bambusové rolety.

Přírodní prvky jsou považovány za luxus

Moderní bydlení je přeplněno tzv. moderními a funkčními materiály. Nic proti nim. Vylepšují vlastnosti těch přírodních, umožňují výrobu z materiálů, které by se jinak staly odpadem, nebo jsou přímo z recyklovaného odpadu. Jenomže příroda a přírodní materiály jsou nám bližší. Umíme ocenit jejich nedokonalost, cítíme z nich vůni, máme pocit, že jsme si domů přinesli třeba kousek lesa. Podobně na nás působí i bambus. Ten se navíc u nás nepěstuje, a tak nám kromě přírodního designu nabízí i exotickou atmosféru. Bambus patří mezi ekologické materiály dneška. Textilní technologie se jím snaží nahradit bavlnu, využití nachází též v nábytkářském průmyslu, tedy i při výrobě rolet a žaluzií. Pojďme se podívat na bambusové rolety.

Proč je bambus tak vzývaný ekology?

Bambus je rychlerostoucí rostlina s výbornými mechanickými i fyzikálněchemickými vlastnostmi. Ani pro velkoprodukci se nepěstuje na orné půdě, takže nevytěžuje úrodné plochy potřebné pro pěstování potravin. Bambus se pěstuje na těžce dostupných místech, které by jinak využít ani nešlo. Netrpí škůdci ani nemocemi, proto k jeho pěstování nejsou nutné pesticidy. Taktéž nepotřebuje uměle zavlažovat. Právě tyto dvě poslední vlastnosti jej zcela zásadně odlišují od na pesticidy a závlahu náročnou bavlnu.

Krása bambusu sluší i našim oknům

Bambusové rolety nabízí interiéru přírodní prvek, který se hodí do strohých moderních minimalistických interiérů, do tradičních bytů a domů, ale třeba i na chalupu. Tento odolný a velice estetický materiál umí doplnit rovněž pergoly, altány, balkony, či sloužit jako předěl ploch v interiéru. Rolety z bambusu mohou být též zatemňovací. Běžně se využívají i jako venkovní.

Bambusové rolety z Vesardi.cz

Bambusové rolety na míru pro okna, francouzská okna, balkony, terasy, pergoly, navíc interiérové i venkovní, či dokonce zatemňovací, nabízí e-shop Vesardi.cz. Vybrat si lze přírodní, ve višňové, hnědé i tmavě hnědé barvě. Nechcete vrtat do nových oken? Rolety lze uchytit neinvazivně na speciální háčky.

Přírodní filtr světla z Asie

Bambusové rolety se vyrábí z drobných lamelek s efektem jemného průsvitu. Díky tomu se minimalizuje průnik světla na ideální úroveň a zbytkové světlo se příjemně a přirozeně rozptyluje. Rolety mají velice odolný systém navíjení. Ten umí roletu rozvinout na výšku podle aktuální potřeby. Svým provedením vás bambusové rolety z Vesardi.cz překvapí až do posledního doplňku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *