Venkovní nábytek nemusí být drahý

Venkovní nábytek patří na každou zahradu, terasu, pergolu, ale i na balkón nebo lodžii. Většina z nás si pěkné dny nedokáže představit bez posezení venku a nabídka zahradních sestav je tak široká, že si vybere každý. Určitě je nejlepší koupit si vysoce kvalitní nábytek, který bude vypadat stále pěkně, nebude se ničit, a který nebudeme muset udržovat. Takový typ nábytku je ale poměrně nákladný a nemusí být vždy tou správnou volbou. Pokud si pořídíme levnější typ, nebude nám například tolik vadit, když ho po příjezdu na chatu nenajdeme na jeho místě.

Věčný a vděčný plastový nábytek

Plastový nábytek je a vždycky bude evergreenem zahradního nábytku. Jeho velkými výhodami jsou nízká hmotnost, snadná údržba i dostupná cena. Plastový nábytek můžeme volit v základním provedení, které je levné, ale nemusí mít dostatečnou nosnost a postupem času může ztrácet barvu. Pokud dáme přednost nákladnější a zároveň kvalitnější verzi, můžeme se rozhodnout například pro nábytek, u kterého je tvrdý plast kombinovaný s umělým ratanem. Plastový nábytek je díky své nízké hmotnosti dobře přenosný. Zahradní židli a malý stolek si můžeme přemisťovat tam, kde je zahrada v tu dobu nejhezčí, tam, kde je právě sluníčko, nebo naopak chladivý stín vhodný pro čtení.

Nábytek z palet je moderní i ekologický

Další zajímavou a neotřelou možností je zahradní nábytek z dřevěných palet. Když si takový nábytek pořídíme, získáme do naší zahrady nevšední vybavení, a navíc prokážeme, že máme ekologické smýšlení, protože palety, ze kterých bude náš venkovní nábytek vyrobený, budou opakovaně použité. Existuje výběr hotových zahradních sestav z palet, ale také můžeme využít svoji zručnost a  popustit uzdu fantazii a vyrobit si z palet vlastní zahradní nábytek.

Retro verze zahradního nábytku

Pergolu si také můžeme vybavit takzvaným pivním setem nebo pivní lavicí. Jedná se o jednoduchý a finančně dostupný typ venkovního nábytku, který existuje v pevné i ve skládací verzi. Pivní lavici můžeme doplnit a oživit ubrusem a podsedáky. Krásnou a velice originální verzí zahradního nábytku je retro lavička, která je umístěná kolem kmene stromu. U takové lavičky máme přírodu doslova na dosah ruky a stále zajištěný dokonalý stín.   

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *