Nová okna a dveře: Plast versus dřevo

V případě, že se v nejbližší době chystáte na výměnu oken a vstupních dveří ve vaší domácnosti, nejspíše budete volit mezi plastovými a dřevěnými modely. Jaké jsou mezi těmito variantami největší rozdíly?

Cena

Asi každého zajímá především cenové hledisko. V tomto směru vítězí spíše plastová okna, která jsou obecně levnější nežli dřevěné verze. Výroba plastu není tolik náročná a nákladná, což se odráží ve výsledných cenách, jež koncoví zákazníci za plastová okna zaplatí. Vždy samozřejmě záleží na samotné preciznosti provedení a montáže.

Izolace

Velmi důležitým aspektem jsou při výběru oken a dveří tepelněizolační vlastnosti, tedy to, jakým způsobem dokážou produkty zamezit úniku tepla z objektu. Zde se vyplatí vsadit spíše na dřevěná okna, potažmo dřevěné dveře. Dřevo má jako přírodní materiál ideální schopnost bránit pronikání tepla zevnitř domu do vnějšího prostoru. U kvalitní plastových modelů se ale rozdíly dosti stírají.

Vzhled

Neméně podstatnou roli hraje design. Klasické dřevěné dveře a okna působí přirozeněji. Existují však moderní plastové imitace, které na první pohled mohou vypadat stejně jako dřevěné varianty, takže ani zde se nedá zcela jasně určit, co je lepší. Je třeba brát v potaz také celkovou koncepci a vzhled vaší nemovitosti. Dřevěné komponenty se kupříkladu hodí více do tradičních a starších objektů, u novostaveb se dává přednost plastovým oknům a dveřím. Není to však dogmatem.

Nabídka

Plastové dveře a okna jsou bezesporu dostupnějším zbožím, prodává je více firem nežli dřevěné modely. V každém případě je dobré se obrátit na renomovanou firmu. Spolehlivé řešení nabízí třeba společnost Okno-Plast PN s.r.o. – Dřevěné dveře České Budějovice, jež vám je schopna dodat dřevěná a plastová okna či dveře za rozumné ceny. Její produkty jsou vyráběny s maximální pečlivostí tak, aby splňovaly veškerá kritéria a požadavky v rámci svých kategorií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *