Eustoma – tajemná a okouzlující květina

Sissy Eustoma, jak se květině říká je v posledních několika letech velmi trendy. Podle většiny údajů, zahrnuje 3 druhy a patří do čeledi hořcovité (Gentianaceae Juss.). Někdy se udávají pouze dva druhy, z nichž nejpopulárnější jsou známé pod názvem Eustoma grandiflorum ( Eustoma grandiflorum (RAF). Shinners) nebo Eustoma Russell ( Eustoma russellianum (Hook.) G.Don). Vlast těchto rostlin je americký jih a jih, na severu Jižní Ameriky a v některých karibských ostrovech. Synonymum jména – lisianthus, znamená „hořké byliny“. Eustomu objevil pro květinový trh anglický botanik A. Salisbury.

Eustoma – barvy

Odrůdy a hybridy eustomy mají fialové, modré, růžové, krémové a bílé květy; Někdy barvy jsou kombinovány. Corolla ve tvaru zvonu; Květy připomínají květy růže. Listy jsou modro-zelené. Rostlina dosahuje 60 cm na výšku. Hlavní výhoda – dříve kvetoucí. Další informace o eustomě jsou zcela protichůdné. Někde se uvádí, že je to trvalka, roční, dvouletá; extrémně termofilní – mírně odolná proti mrazu. Co je příčinou těchto protichůdných údajů? Úspěchy pěstování: ty se liší v závislosti na tom, jak vám Eustoma roste.

Eustoma – pěstování

Ve Spojených státech, například, se předpokládá, že květiny mohou být pěstovány v klimatických pásmech 5-10 (průměrná minimální teplota -28.9 až + 4,4 ° C), stejně jako trvalky – v zónách 9 a 10 (průměrná minimální teploty – 6,7 až + 4,4 ° C). Někdy je bod a zóna 11 (až do + 10 ° C). Výsledek pěstování ovlivňuje nejen mikroklima, ale i půdní podmínky, péče o rostliny.

Co si Eustoma žádá?

Samozřejmě miluje teplo a kvete obzvláště dobře, když je teplá noc. Není proto divu, že zahrádkáři si stěžují na špatný růst, pokud pěstují rostlinu v chladném a otevřeném terénu. Ideální místo na zahradě je tam, kde je hodně světla. Tato rostlina má mělké kořeny, proto nesnáší přesazování. Takže ji přesazujte jen v extrémních případech a s velkou opatrností. Půda musí být úrodná, dobře odvodněná, neutrální nebo mírně zásaditá. Pokud nebudete udržovat kyselost půdy mezi 6,5 a 7,0, listy eustomy začnou žloutnout, a jejich růst se bude oslabovat. Proto do kyselejší půdy je třeba přidat vápno. Aby eustoma dobře rostla, tak ji pravidelně a hojně zaléváme, udržujeme půdu rovnoměrně vlhkou. Rostlinka zvládne i krátké období sucha. Klíčení trvá 10 dnů až 3 týdny při teplotě +21 … + 24 ° C (při nižších nebo vyšších teplotách se může snížit klíčení). Noční teplota musí být běžně 16 … + 18 ° C. Eustomy rostou velmi pomalu: za dva měsíce při normálních okolností, budou mít pouze čtyři listy. Vzrostlé sazenice doporučujeme po 3-4 rostlinách přesadit do květináčů o průměru asi 15 cm, umístíme je na osvětlenou plochu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *