5 tipů, jak vybrat ten nejvhodnější podstavec pod slunečník

Koupili jste si nový slunečník, ale stále mu něco chybí?

Nezapomněli jste si náhodou koupit i podstavec pod slunečník?

Pokud ano, nevadí, poradíme vám, jaký si pořídit!

Pro mnoho z vás je nejdůležitější správný slunečník, jenže bez kvalitního, stabilního a dostatečně velkého podstavce, který zajistí bezpečné ukotvení, vám takový slunečník nebude nic platný. Jedině tak zabráníte tomu, aby vám slunečník spadl, případně i někoho zranil či něco rozbil. Díky podstavci na slunečníky můžete těmto nepříjemným situacím předejít.

Musíte si totiž uvědomit, že pokud spadne slunečník, který nebyl dobře zajištěn, může ohrozit nejen zahradní nábytek a různé doplňky, ale zejména zranit dítě, domácího mazlíčka či kteréhokoliv dospělého člena rodiny. V neposlední řadě také případné hosty.

Zajištění dostatečné stability zahradního slunečníku

Jestliže nechcete, aby se i při sebemenším větříku skácel slunečník k zemi, dejte si záležet a vyberte ten nejvhodnější podstavec (stojan) na slunečník. Jak na to?

  1. Nejlépe uděláte, když si podstavec koupíte rovnou se slunečníkem. Budete tak mít jistotu, že do něj bude slunečník pasovat. Zaměřte se na kilogramovou zátěž a průměr tyče. Když tyto údaje nejsou u podstavce uvedeny, je lepší ho nekupovat a vybrat jiný. Samozřejmě, že existují i takové modely slunečníků, které nepotřebují žádný podstavec, neboť se přichycují rovnou na zeď.
  2. Mějte na paměti, že se zakoupeným stojanem budete muset i manipulovat. Proto je dobré, když jsou ty těžší typy podstavců, ať už žulové, betonové či litinové, vybaveny úchyty nebo kolečky, aby se mohly snadněji přemisťovat.
  3. Pokud koupíte stojan, který nebudete schopni odtáhnout, protože je zkrátka příliš těžký, měl by být vybaven aspoň nožičkami, případně podložkami, aby neležel přímo na zemi, ale měl pod sebou prostor, kudy bude ventilovat vzduch. Tím zamezíte tomu, že se pod podstavcem vytvoří nežádoucí plíseň.
  4. Důležité je, vybírat jen kvalitní výrobky u prověřených dodavatelů. Pro tyto účely je na místě, když budete sledovat i recenze a doporučení ostatních zákazníků. U internetových obchodů se tabulka s hodnocením zobrazuje jako boční panel. Můžete tak zjistit, jestli vámi vybraný stojan, ať už plnitelný vodou či pískem, mramorový, betonový a podobně, skutečně něco vydrží, nebo bude hned po prvním malém nárazu na dvě půlky.
  5. Stojan pod slunečník se nesnažte vyrábět doma. Rovněž něco takového nesvěřujte nějakým kutilům. Vyhýbejte se také stojanům, u kterých není znám jejich původ ani uvedeny žádné potřebné údaje. Po pár použitích byste si stejně museli dojít koupit nový a kvalitní, což by bylo zbytečné vyhození peněz.

Informujte se na podstavec u prodejce slunečníku

Ideální je, když se na vhodný podstavec zeptáte rovnou v obchodě, kde si vybíráte slunečník. Jestliže vám prodejce není schopen podat ani základní informace, to znamená, minimální zátěž pro daný typ slunečníku a podobně, kupte si raději kvalitní stojan někde jinde a vezměte si s sebou pro jistotu i slunečník.

Pestrá nabídka podstavců pod slunečník

Stále ještě nemáte vybráno? Současná nabídka trhu je velmi obsáhlá, takže o kvalitní stojany není nouze. Shrňme si ty nejzákladnější informace.

  • Betonové stojany pro slunečníky jsou sice náročné na manipulaci, ale jejich cena je příznivá a stabilita dostačující.
  • Žulové podstavce jsou hladké, elegantní, robustní a vaší terase či zahradě dodají nádech luxusu. Splní nároky i toho nejnáročnějšího zákazníka.
  • Litinové podstavce pod slunečník jsou velmi těžké, ale přesto mají svou eleganci a vynikající stabilitu. Slunečník, který ukotvíte v tomto typu stojanu, vydrží i mohutnou vichřici.
  • Stojan na slunečník z plastu je levná varianta, která ale příliš nevydrží (můžou se klidně vyplnit betonem, takže pak získají lepší stabilitu).
  • Podstavce plnitelné vodou či pískem sice tak esteticky nelahodí oku, ale svůj účel si plní. Často jsou vybaveny mechanismem na utahování, aby bylo možné stáhnout stojan kolem tyče slunečníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *